NBG-200 Portable Blender - Magenta with USB-C Charging
£39.99
Discontinued
- Manufacturer Guarantee: 1 year
- EAN: 5060784676704
Nutribullet 02310 NBG-200 nutribullet Portable Blender - Magenta
| Manufacturer | nutribullet |
|---|---|
| GTIN | 5060784676704 |
| Model Number | 02310 |
| Colour | Magenta |
| Key Feature 4 | Effortless portability - Ideal for busy routines |
| Key Feature 2 | Quick USB-C charging - Blend anywhere, anytime |
| Key Feature 1 | Compact and stylish - Optimises kitchen space |
| Key Feature 3 | Powerful stainless steel blades - Easily crush ice |
| Product Type | Portable Blender |
| Weight | 0.71 kg |
| Warranty Information | registration requiredretain receipt and register the guarantee within 28 days of purchase at www.ninjakitchen.co.uk/register guarantee or scan the qr code in your instruction booklet. |
| Shipping Height | 31 cm |
| Shipping Weight | 5.48 kg |
| Shipping Width | 19.4 cm |
| Shipping Depth | 28.6 cm |
| Depth | 8 cm |
| Additional Information | The new compact and lightweight nutribullet lets you mix all your favourite blends without the use of a cord or plug, whether you?re craving a smooth post-workout protein shake, a healthy snack on the road, or a fun and festive poolside cocktail. |
| Features | Compact and stylish - Optimises kitchen space, Quick USB-C charging - Blend anywhere, anytime, Powerful stainless steel blades - Easily crush ice, Effortless portability - Ideal for busy routines |
| Colour Group | Pink |
| Product Range | Blenders |
| Width | 8 cm |
| Height | 27.2 cm |
| Product Dimensions | 27.2cm x 8cm x 8cm |
| Discontinued Status | discontinued |
| Is On Display | false |
| Is Soft Bundle | No |
Write Your Own Review
