Nutribullet NB-201 McLaren F1 Team 900 Series Blender
£99.99
Discontinued
- Manufacturer Guarantee: 1 year
- EAN: 5061059290953
Nutribullet 02775 NB-201 McLaren Portable Blender - Grey
| Manufacturer | nutribullet |
|---|---|
| GTIN | 5061059290953 |
| Model Number | 2775 |
| Colour | Grey |
| Key Feature 4 | 900ml Colossal Cup ? Ideal for sharing drinks |
| Key Feature 2 | 900 watt motor ? Ensures velvety smooth results |
| Key Feature 1 | 24,000 RPM speed ? Elevates your blending power |
| Key Feature 3 | Blend in under a minute ? Nutrients in no time |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Portable Blender |
| Number of Speed Settings | 1 |
| Weight | 2.39 kg |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim. |
| Shipping Height | 36 cm |
| Shipping Weight | 2.84 kg |
| Shipping Width | 14.6 cm |
| Shipping Depth | 25.7 cm |
| Depth | 13.7 cm |
| Additional Information | Introducing the nutribullet x McLaren F1 Team 900 Series Colossal Cup: If you want to make smoothies for the whole family to enjoy, the 900ml Colossal Cup is essential, Twist and lock Control Type, Plastic and metal Material |
| Features | 24,000 RPM speed ? Elevates your blending power, 900 watt motor ? Ensures velvety smooth results, Blend in under a minute ? Nutrients in no time, 900ml Colossal Cup ? Ideal for sharing drinks |
| Colour Group | Silver/Grey |
| Product Range | Blenders |
| Width | 13.7 cm |
| Height | 37 cm |
| Product Dimensions | 37cm x 13.7cm x 13.7cm |
| Discontinued Status | discontinued |
| Is On Display | false |
| Is Soft Bundle | No |
Write Your Own Review
