Blomberg FSE1654IU 59.5cm Integrated Under Counter Freezer - White
£399.99
Out of Stock
Call 01542 882736 for Availability
Call 01542 882736 for Availability
- Manufacturer Guarantee5 years
- EAN8690842607462
Upgrade your kitchen with the Blomberg FSE1654IU 59.5cm Integrated Under Counter Freezer in White. This sleek and modern appliance offers ample storage space while seamlessly blending into your kitchen decor. Say goodbye to cluttered countertops and hello to organized frozen goods with this under counter freezer.
| Manufacturer | Blomberg |
|---|---|
| GTIN | 8690842607462 |
| Model Number | FSE1654IU |
| Colour | White |
| Key Feature 2 | Concealed Storage compartment |
| Key Feature 1 | Food Protector technology |
| Key Feature 3 | Fast Freeze |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Refrigeration / UTC Freezer |
| Reversible Doors | Yes |
| Number of Freezer Drawers | 3 |
| Thermostat Available | Yes |
| Weight | 89.6 kg |
| Storage Compartment | Yes |
| Suitable for Out Buildings | Yes |
| Depth | 57.6 cm |
| Defrost Type | Manual Defrost |
| Additional Information | Reversible door |
| Climate Class | SN/T |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Integrated |
| Height (cm) | 89.6 cm |
| Fast Freeze | Yes |
| Features | Food Protector technology, Concealed Storage compartment, Fast Freeze |
| Product Dimensions | 81.8cm x 59.5cm x 54.5cm |
| Energy Label | E |
| Is On Display | false |
| Is Soft Bundle | No |
Write Your Own Review

